.

IP Gimnaziul ”Andrei Chivriga” s.Valea Mare

IP Gimnaziul ”Dimitrie Cantemir” or.Cornești 

IP Gimnaziul ”Elada” s.Măcărești 

IP Gimnaziul Negurenii Vechi

IP Gimnaziul ”Paul Mihail” s.Cornova 

IP Gimnaziul ”Pavel Buruiană” s.Condrătești 

IP Gimnaziul ”Vasile Badiu” s.Măgurele 

IP Gimnaziul ”Vasile Vasilache” s.Unțești 

IP Gimnaziul ”Anatol Popovici” s.Boghenii Noi 

IP Gimnaziul Costuleni 

IP Gimnaziul Florițoaia Nouă

IP Gimnaziul Florițoaia Veche

IP Gimnaziul Frăsinești 

IP Gimnaziul Hîrcești 

IP Gimnaziul Mănoilești

IP Gimnaziul Morenii Noi 

IP Gimnaziul Năpădeni 

IP Gimnaziul Sinești 

IP Gimnaziul ”Andrei Tamazlîcaru” s.Grăseni 

IP Gimnaziul Agronomovca

IP Gimnaziul Alexeevca 

IP Gimnaziul Buciumeni 

IP Gimnaziul Bumbăta 

IP Gimnaziul Cetîreni 

IP Gimnaziul Chirileni 

IP Gimnaziul Cioropcani 

IP Gimnaziul Cornești 

IP Gimnaziul ”Gaudeamus” s.Petrești 

IP Gimnaziul Gherman 

IP Gimnaziul ”Grigore Vieru” s.Țîghira 

IP Gimnaziul ”Ion Vatamanu” s.Pîrlița 

IP Gimnaziul Rădenii Vechi 

IP Gimnaziul ”Savciuc MIhail” s.Bușila

IP Gimnaziul Semeni 

IP Gimnaziul Stolniceni 

IP Gimnaziul Teșcureni 

IP Gimnaziul Todirești 

IP Gimnaziul Zagarancea 

IP LT ”Alexandr Pușkin” or. Ungheni 

IP LT ”Alexei Mateevici” s. Pîrlița 

IP LT Sculeni 

IP LT ”Gheorghe Asachi” or. Ungheni 

IP LT ”Ion Creangă” or. Ungheni 

IP LT ”Mihai Eminescu” or. Ungheni 

IP LT ”Vasile Alecsandri” or. Ungheni 

IP Școala Primară „Spiridon Vangheli”, or. Ungheni 

IP Școala Primară - Grădiniță Drujba

IP Școala Primară - Grădiniță Grozasca 

IP Școala Primară - Grădiniță Rezina

Instituția de educație timpurie Negurenii Vechi

Instituția de educație timpurie „Ghiocel”, s. Năpădeni

Instituția de educație timpurie „Plai”, s. Buzduganii de Sus

Instituția de educație timpurie Hîrcești

Instituția de educație timpurie Stolniceni

Instituția de educație timpurie Țîghira

Instituția de educație timpurie Cioropcani

Instituția de educație timpurie Medeleni

Instituția de educație timpurie Unțești

Instituția de educație timpurie „Albinuța”, s. Sculeni

Instituția de educație timpurie „Alionușca”, s. Morenii Noi

Instituția de educație timpurie „Alunel”, s. Măgurele

Instituția de educație timpurie „Andrieș”, s. Alexeevca

Instituția de educație timpurie Blindești

Instituția de educație timpurie „Andrieș”, s. Condrătești

Instituția de educație timpurie „Andrieș”, s. Cornova

Instituția de educație timpurie „Andrieș”, s. Frăsinești

Instituția de educație timpurie „Andrieș”, s. Rădenii Vechi

Instituția de educație timpurie „Andrieș”, or. Ungheni

Instituția de educație timpurie „Andrieș”, s. Zagarancea

Instituția de educație timpurie „Auraș”, s. Grăseni

Instituția de educație timpurie „Dumitrița”, s. Boghenii Noi

Instituția de educație timpurie „Floricica”, s. Costuleni

Instituția de educație timpurie Florițoaia Veche

Instituția de educație timpurie „Garofița”, s. Cornești

Instituția de educație timpurie „Ghiocel”, s. Gherman

Instituția de educație timpurie „Ghiocel”, s. Hristoforovca

Instituția de educație timpurie „Ghiocel”, s. Semeni

Instituția de educație timpurie „Ghiocel”, s. Sinești

Instituția de educație timpurie „Guguță”, s. Floreni

Instituția de educație timpurie „Izvoraș”, s. Măcărești

Instituția de educație timpurie „Lăcrimioara”, s. Boghenii Vech

Instituția de educație timpurie „Licurici”, s. Manoilești

Instituția de educație timpurie „Licurici”, or. Ungheni

Instituția de educație timpurie „Licurici”, s. Valea Mare

Instituția de educație timpurie „Mărțișor”, s. Romanovca

Instituția de educație timpurie „Mărțișor”, s. Teșcureni

Instituția de educație timpurie „Mugurel”, s. Bumbăta

Instituția de educație timpurie „Poienița”, or. Cornești

Instituția de educație timpurie „Prichindel”, s. Bușila

Instituția de educație timpurie „Prietenia”, s. Pîrlița

Instituția de educație timpurie „Romanița”, s. Buzduganii de Jos

Instituția de educație timpurie „Romanița”, s. Chirileni

Instituția de educație timpurie „Romanița”, s. Petrești

Instituția de educație timpurie „Solnîșco”, or. Ungheni

Instituția de educație timpurie „Steluța”, or. Ungheni

Instituția de educație timpurie „Tereza Sobolevschi”, or. Ungheni

Instituția de educație timpurie Todirești

Instituția de educație timpurie „Viorica”, s. Buciumeni

Instituția de educație timpurie „Voinicel”, s. Cetireni

Instituția de educație timpurie „Ghiocel”, s. Poiana

Instituția de educație timpurie „Guguță”, or. Ungheni

IP Școala Primară - Grădiniță Rezina (IET)

IP Școala Primară - Grădiniță Drujba (IET)

IP Școala Primară - Grădiniță Grozasca (IET)